שנה למגפה: תחזית שוק אביב 2021

מגפת ה- COVID-19 שינתה את העולם בדרכים רבות מכפי שאי פעם יכולנו לדמיין. תעשיית המולדות המשפחתית נפגעה קשות מכיוון שדיירים רבים חוו נסיבות מצערות, כולל אבטלה, שהובילה לתשלומים ודחויות עבריים.

למרות שזו תהיה דרך ארוכה להתאוששות, תעשיית הרב-משפחה צפויה לראות צמיחה נחוצה מאוד בקרוב. איגוד הדירות הלאומי (NAA) צופה כי בעוד ש"יסודות השוק הכלליים צפויים להיות חלשים בשנת 2021, ישנן רוח גבית רבות לביקוש רב-משפחתי בצד השני של המגפה. "

עלייה בביקוש
על פי מרכז המחקר של פיו, 26.6 מיליון בני 18-29 גרים עם הוריהם בגלל זן המגיפה והפער ההולך וגדל בין מחירי הדירות לצמיחת שכר הדירה. ² אמנם עבודה מרחוק היא אפשרות עבור חלקם. לא המקרה עבור רבים. ככל שההגבלות שהוטלו במהלך הנעילה מתחילות להצטמצם והעובדים מתחילים לחזור למשרד, צפויה דרישה מגודרת למגורים בדירה.

רמות פנויה לפני COVID ועליה בשיעורים
תושבי עיר רבים עזבו את מגורי הדירות כדי להישאר בבית הוריהם, ואילצו את בעלי הדירות ומנהלי הנכסים להוריד את שכר הדירה ולוותר על עמלות וקנסות בגין עבריינות. עם זאת, CBRE צופה רמות פנויה לפני COVID וגידול של 6% בשכר הדירה האפקטיבי נטו במהלך שנת 2021.³ בעוד שנכסים רבים הציעו ויתורים חסרי תקדים בכדי לסייע במילוי המשרות הפנויות, סביר להניח שאלה יתחילו לדעוך ככל שהביקוש יגדל.

שיעורי המשכנתא חלו ירידה חדה בשנת 2020, ונראה שרכישת הדירות גברה. עם זאת, גל זה יתחיל להאט ככל שהחיים מתחילים לחזור לקדמותם והשיעורים יתחילו לעלות. השכרה תישאר אופציה אטרקטיבית עבור רבים שאינם רוצים להתחייב למשכנתא עם כל כך הרבה אי וודאות.

הצמיחה בפרברים תמשיך לעלות
זה לא סוד ששוק הפרברים פרח במהלך שנת 2020 מכיוון שרבים עזבו את העיר לפרברים. יחידות השכירות בשווקים בפרברים ימשיכו לראות צמיחה של מחירי שכר הדירה ורמות נמוכות יותר של פנויים, שכן רבים הסתגלו לאורח החיים החדש הזה.

הצגות וירטואליות וסיורי דירות
למרות שאמריקנים רבים החלו לקבל חיסונים, השוכרים הפוטנציאליים עדיין עשויים להיות לא נוחים לבקר בדירות באופן אישי. זה יהיה קריטי עבור נכסים לספק מידע רב ככל האפשר ברשימות האינטרנט ויהיה פתוח להצגות וירטואליות וסיורים בתלת מימד כדי למשוך דיירים.

ההחלמה תהיה איטית בהתחלה, אך עתיד חזק צפוי, עם מומחים המציגים התאוששות מלאה בשוק בשנת 2022. עם הנוף המשתנה כל הזמן למנהלי נכסים לנווט, שיווק דיגיטלי נותר כלי חשוב להעמיד את הנכסים שלך מול השוכרים בזמן הם בדרך למצוא את ביתם הבא. RentPath מציעה פורטפוליו של פתרונות שיעזרו לך להשיג את החשיפה המרבית שלך לדיירים המוסמכים ביותר.